Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Investiční zlato Praha-diskuse na Zlato inzerce
ZlatoForum.cz

Inzerce a prodej investičního, sběratelského a jiného zlata a stříbra - NEJLEPŠÍ VÝKUPNÍ CENY ZLATA A STŘÍBRA

Aktuální cena zlata: 2055.06 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 24.04 Kč/g

Téma diskuze:

Investiční zlato Praha

Inzerce investičních a sběratelských zlatých mincí

Investiční zlato Praha

Příspěvekod zlato1 » stř 05. zář 2012 14:26:01

investiční zlato Praha - prodej investičního zlata v podobě standardizovaných zlatých mincí a slitků.
Nabízíme férové jednání a ceny, žádné podvodné prodeje a snahu zákazníka okrást! Před nákupem volejte a přesvědčte se sami.
www.investiční-zlato-praha.cz
zlato1
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 05. zář 2012 14:10:53

Příspěvekod zlato1 » pon 03. pro 2012 16:36:22

investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 12/12

V průběhu měsíce listopadu se cena zlata pohybovala od 1680 USD/oz do 1750 USD/oz. Nejníže byla cena zlata na počátku tohoto období a v průběhu měsíce oscilovala především mezi hranicemi 1715 – 1735, kde si zlato vytvořilo podpůrné body. Zároveň došlo k silnému oslabení koruny k euru a to až k hranici 25,6 CZK/EUR, kdy v posledním týdnu koruna opět posilovala přibližně na 25,25 CZK/EUR. (Oslabení koruny o jednu setinu má vliv na cenu jedné unce zlata ve výši 12 Kč).
Dlouhodobá předpověď, dle oznámení ČNB, předpokládá další dlouhodobé oslabování koruny až přes hranici 26 CZK/EUR. To znamená, že díky podpoře českého exportu budeme nakupovat veškeré zboží ze světa dráž, tedy i suroviny určené k výrobě zboží v ČR, které je určeno na export = nula od nuly pojde… Krásné pokřivování volného trhu, ale pojďme dál. Předpovědi analytiků ohledně vývoje ceny zlata stále zůstávají velmi pozitivní s tím, že chování ECB a FEDu je pro světové měny dlouhodobě destruktivní. Výraznou podporou je tedy další vlna monetární expanze Fedu, ECB a případně jiných světových centrálních bank. Objem zlata držený prostřednictvím burzovně obchodovatelných fondů (ETF) překonal nový rekord ve výši 2619 tun. Za poslední tři měsíce, kdy cena zlata vzrostla o 2,3 procenta, přidali investoři 160 tun zlata. Přitom v předchozím stejném období šlo o 90 tun. Celkově by investoři rádi podpořili trh, ale zdráhají se přistoupit k větší akci, i když je nyní dobrá příležitost. V prosinci tak cena zlata nejspíše i nadále zůstane v rozmezí, kde se drželo během listopadu, tedy mezi 1715 a 1750 dolary. Mezitím bude čekat, než se objeví nějaký vnější růstový stimul.
Ještě se pojďme podívat, co je nového na http://www.investicni-zlato-praha.cz/ z pohledu produktů investičního zlata. Od prvních prosincových dnů jsou v prodeji mince Čínská Panda a Klokan s motivy pro rok 2013. Ročník 2012 je ve fázi doprodeje, a proto mince těchto motivů pomalu rostou na ceně. Jestliže si vytváříte sérii těchto mincí, tak je nejvyšším čase na nákup! Dále nám přibyly investiční zlaté slitky z produkce Argor Heraeus a Perth mint Australia. Díky tomu máme kompletní nabídku nejznámějších a nejprodávanějších zlatých slitků u nás (ČR). A to od prémiové značky MUNZE Osterreich, cenové výhodnějších slitků Argor Heraeus, až po ty designově nejpovedenější Perth mint Australia.
Stále platí upozornění na minimálně nečestné prodejce, kteří se snaží důvěřivé investory zlákat k nevýhodnému spoření ve zlatě. Rada zní: „Spořte si sami!“ Není nic jednoduššího než každý měsíc objednat investiční zlato dle vašich možností a mít své úspory stále pod svou kontrolou! Vždyť to je základní důvod, proč se k investici do investičního zlata lidé stále častěji přiklánějí.
Další upozornění vznáším k prodejcům, kteří od vás vyžadují zálohy ve výši až 95%, kde záloha přestává být smysluplná. Je zřejmé, že tito prodejci nejsou kapitálově dostatečně silní a není v jejich možnostech plynule zajišťovat distribuci a skladové hospodářství.
A na závěr. Nevěřte prodejcům, kteří mají ceny o mnoho nižší nežli má většina ostatních. U investičního zlata jsou marže velice nízké a tyto hodnoty jsou, troufám si tvrdit, nereálné. Čtěte pozorně jejich obchodní podmínky a rady jak nakupovat (příklad pro postup nákup investičního zlata čtěte zde: http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat).

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2013 přeje

Bc. Daniel Nedvídek
Tel.: 776655137
email: info@investicni-zlato-praha.cz
http://www.investicni-zlato-praha.cz/
zlato1
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 05. zář 2012 14:10:53

investiční měsíčník 01/13

Příspěvekod zlato1 » ned 06. led 2013 15:19:10

6.1.2012

investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 01/13



Ohlédnutí za vývojem v posledním měsíci roku 2012. V průběhu měsíce prosince se cena zlata pohybovala od 1636 USD/oz do 1725 USD/oz. Nižších hodnot cena zlata dosahovala především v druhé polovině tohoto měsíce a na hodnotách 1660 a 1700 si zlato vytvořilo podpůrné body. Zároveň došlo k postupnému posilování koruny k euru a to od hranice 25,25 CZK/EUR, až na 25,10 CZK/EUR v posledních dnech roku 2012. V prvních dnech nového roku však koruna silně oslabuje až ke 25,38 CZK/EUR.

Mnohým z nás by se mohlo zdát, že v průběhu měsíce prosince došlo k silnému oslabení ceny zlata, ale jestliže se podíváme na graf vývoje ceny z dlouhodobějšího pohledu, tak zjistíme, že se jedná o naprosto běžnou korekci cen, která byla způsobena jejím rychlým růstem v předchozích měsících. Investoři jednoduše vybírali své zisky.

Zprávou, která růstu nic nepřidala, bylo zveřejnění zprávy o možném uvalení cla na dovoz zlata do Indie (největší spotřebitel tohoto drahého kovu na světě), a to z důvodu deficitu obchodní bilance. Indická vláda se tímto krokem snaží omezit nákupy zlata domácnostmi. Uvalením dvojnásobného cla na dovoz zlata chce omezit přístup ke zlatu. Statistiky ukazují, že v roce 2011 Indie dovezla 969 tun zlata, přičemž poptávka po zlatě v Indii trvale roste i přes růst ceny komodity. Jedno ze základních ekonomických pravidel říká, že uvalením cla na zboží s minimální elasticitou poptávky dále prohlubuje deficit obchodní bilance dané země. Je zřejmé, že poptávka po zlatě v Indii je neelastická, vzhledem k růstu poptávky v závislosti na růstu ceny zlata. Proto pochybuji, že Indie k tomuto kroku přistoupí a beru tuto zprávu spíše jako manipulativní zásah do volného trhu. A to ať velkými hráči na trhu (fondy, banky…) nebo samotnou Indií, která tímto krokem sama mírní negativní saldo obchodní bilance.

Druhou negativní zprávou bylo náhlé „vyrojení“ zpráv analytiků o možném poklesu cen zlata až o 30%, které je dle jejich názoru prostě normální a cyklicky se opakuje. Je velice zajímavé, že se tyto zprávy vynořily jen pár dní po zprávě o uvalení cla v Indii. Všichni dobře víme, že předpovědi analytiků jsou přesné asi jako předpověď počasí na měsíc dopředu a hodnocení jejich práce je přímo závislé na odhadu vývoje, tak proč se ihned nechytit nějaké zprávy. Z osobní zkušenosti vím, že analytik dokáže předpovídat vývoj ceny zlata na další týden s přesností okolo 50%. Toto je statisticky stejná pravděpodobnost, jako odhad, zda padne panna nebo orel při hodu mincí. Práci analytiků bych ohodnotil asi stejně, jako hodnotí práci novinářů Miloš Zeman.

Podíváme-li se na možný pokles ceny zlata o 30% z pohledu samotných producentů (těžařů, dolů), pak musíme vzít v úvahu jejich těžební náklady, které se samozřejmě liší dle použité technologie, místa a výnosnosti těžby (g vytěženého zlata/tunu vytěžené horniny) atd. Jestliže by ona cena opravdu klesla o mnoho procent, pak by mnoho dolů s nízkou výnosností zastavilo svou produkci a na trhu by se zvýšil rozdíl mezi nabídkou a poptávkou, která by samozřejmě opět tlačila na růst cen. I v současné době na trhu převládá poptávka nad nabídkou. Toto je třeba si uvědomit při pohledu na cenu zlata. cena zlata se neodvíjí pouze od ceny „papírového“ zlata na burze, kde mnoho spekulantů sází na růst či pokles a v zásadě žádné zlato nevlastní, ale cena hmotného zlata se odvíjí především od nákladů těžebních, kde vytěžení jedné unce zlata sebou nese nemalé náklady a jestliže bude cena klesat, tak bude postupně každý mezní producent svůj provoz zavírat. Průměrná výnosnost těžby je 5 – 15g zlata na 1 tunu horniny! To znamená, že koupí hmotného zlata nenakupujete něco co je předražené (je to „bublina“), ale něco, co má svou vysokou hodnotu již díky samotné výrobě!

Důvody k nákupu investičního zlata.

I v letošním roce by si měli investoři dát pozor na znehodnocování měn způsobené rozjetými tiskařskými lisy centrálních bank po celém světě! Uvolněná měnová politika, která má za cíl stimulovat ekonomickou aktivitu a podpořit ceny aktiv, zejména akcií, povede k zničující inflační vlně. Pokračující nákupy dluhopisů ze strany centrálních bank budou mít kromě destruktivního efektu na papírové peníze za následek i postupné snižování investičních výnosů. Za pojistku proti inflačním rizikům vyvolaným tiskařskou mánií centrálních bank v USA i v Evropě považuje zlato i Bill Gross (hlavní investiční stratég největšího dluhopisového fondu na světě), a proto ho jeho fond nedávno přidal do portfolia. Gross je dlouhodobým zarytým kritikem americké fiskální politiky. „Spojené státy jsou fakticky již vážným recidivistou a narkomanem, jehož návyky sahají za marihuanu či kokain a který si často dělá dobře krystalickým rozpočtovým methamfetaminem,“ nabízí metaforu vývoje americké zadluženosti muž, který ve fondu Pimco Total Return Fund spravuje majetek za víc než 1,9 bilionů dolarů. Fond letos svým klientům vynesl 10,4 %, což je mezi konkurencí nadprůměr.

Stále platí upozornění na minimálně nečestné prodejce, kteří se snaží důvěřivé investory zlákat k nevýhodnému spoření ve zlatě. Rada zní: „Spořte si sami!“ Není nic jednoduššího než každý měsíc objednat investiční zlato dle vašich možností a mít své úspory stále pod svou kontrolou! Vždyť to je základní důvod, proč se k investici do investičního zlata lidé stále častěji přiklánějí.

A na závěr - čtěte pozorně jak nakupovat investiční zlato zde:

http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat





Bc. Daniel Nedvídek

Tel.: 776655137

email: info@investicni-zlato-praha.cz

http://www.investicni-zlato-praha.cz/
zlato1
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 05. zář 2012 14:10:53

Příspěvekod Bessergold » pon 14. led 2013 15:53:34

Využijte výhodné aktuální nabídky na prodej investičního zlata, zlatých mincí a odlitků online na http://www.bessergold.cz
Bessergold
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14. led 2013 15:16:03

investiční měsíčník 04

Příspěvekod zlato1 » úte 02. dub 2013 7:23:55

investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 04/13

1Q ve znamení všudypřítomné nejistoty

Po poklesu cen zlata na konci minulého ruku následovalo další oslabování této komodity. Ratingové agentury nezklamaly a okamžitě obrátily o 180°. Začaly chrlit komentáře, předpovědi a doporučení: „Zlato je na konci svého 12 ročního růstu.“ „Zlato to má již za sebou.“ „Zlato již není to, co bývalo.“ Jistě jste si všichni těchto zpráv všimli. I když většina z nás těmto nesmyslům nevěří, agentury nasadily některým lidem brouka do hlavy. Avšak i přes tyto negativní, až katastrofické, komentáře výhled vývoje ceny pro rok 2013 se pohybuje na průměrné ceně někde kolem 1630 USD/oz a to není vůbec špatné! Tato cílová cena znamená více méně stagnaci či mírný růst o inflaci, což je právě ten důvod, proč se lidé zbavují ztrátových peněžních zůstatků na bankovních účtech.
Největší změnu nám 1Q přinesl v pohledu na peníze na bankovních účtech (viz. Kypr, který nemá smysl komentovat). Z našich „bezpečných“ peněz, které jsou pojištěné, se rázem staly peníze pojištěné pouze do doby, než začne něco hrozit. Pak vzniká mimořádná situace, kdy se musíme „utáhnout opasky“ a své úspory odevzdat v zájmu společnosti tak, aby byl bankovní systém zachráněn. Ať již tento testovací pokus na Kypru dopadne jakkoli, musíme si být všichni jistí, že již peníze na účtech jistotou nejsou. Ostatně za peníze na bankovních účtech platíme stále, pouze se tomu neříká daň. To bývá pojmenované jinak: poplatek za vedení účtu, transakce, výběr z bankomatu, daň z úroku a nakonec onen poplatek za poplatek z reklamní kampaně jedné z bank. Je až neuvěřitelné kolik člověk musí zaplatit za to, že bance půjčuje své úspory na to, aby mohla banka dále vydělávat. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je až s podivem, jak je možné, že jsou na tom banky špatně, když na lidech tak těžce vydělávají.
Každopádně jsme byli ujištěni, že nikde jinde se to samé stát nemůže (stejně tak jako před časem lidé na Kypru nebo jako při Československé měnové reformě v roce 1953, kdy ještě 36 hodin před jejím provedením prezident republiky Antonín Zápotocký oznámil, že koruna je pevná a takový krok nepřichází naprosto v úvahu). Historie se opakuje a politici nikdy tak docela nemluví pravdu.
Poslední dobou se sám sebe ptám, proč lidé střádají své bohatství právě v podobě peněz. Vždyť peníze byly vytvořeny za účelem směny, nikoli za účelem uchovatele hodnoty, kterým samozřejmě nejsou. Jestliže si někdo uložil před 20 lety na vkladní knížku 50 tisíc korun (tehdy velké peníze), tak dnes nemá takřka nic. Pro účely odstranění barterového obchodu (výměny zboží nebo služeb za jiné zboží nebo služby bez použití peněz) je to skvělý vynález, ale pro uchování bohatství nikoli.
Nyní se ještě vrátím ke zlatu a k výhledům. Někteří vtipně okomentovali současnou situaci kolem dění v eurozóně tak, že se domnívají, že jsou politici placeni těžaři zlata a rafineriemi, protože to, co se děje, je voda na mlýn právě pro ně. V současné době jsou lidé především zaskočení nynější situací a vyčkávají, co bude dál. Naproti tomu centrální banky využívají nízkých cen zlata a dokupují zásoby v řádech desítek tun. Většina států sice hospodaří se schodkem a šetří, kde se dá, ale na nákup fyzického zlata stále finance mají. To nám může hodně napovědět, čemu bychom měli věřit, zda penězům či fyzickému zlatu.
V současné době je sice zlato na burze „levné“ s cenou kolem 1600 USD/oz, naproti tomu je ale v podstatě relativně drahé z důvodu prudkého oslabení eura a koruny vůči americkému dolaru. Budoucí vývoj bude pravděpodobně ve znamení slabého eura vůči dolaru a postupného růstu ceny zlata. V poslední době také došlo k porušení dlouhodobého pravidla, kdy pokles kurzu dolaru ve většině případů znamenal růst ceny zlata. Nyní dochází k posilování dolaru a zároveň k růstu ceny zlata. Doporučení zní: Nakupujte pravidelně menší objemy! Vyvarujete se tak krátkodobých cenových výkyvů a docílíte průměrných cen za dané období.

A na závěr opět to samé - čtěte pozorně jak nakupovat investiční zlato: http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat)


Bc. Daniel Nedvídek
Tel.: 776655137
[url]email: info@investicni-zlato-praha.cz[/url]
http://www.investicni-zlato-praha.cz/
zlato1
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 05. zář 2012 14:10:53

Příspěvekod zlato1 » čtv 02. kvě 2013 13:59:03

investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 05/13

Máte v úmyslu své úspory vložit do hmotného zlata? Sestavte si investiční plán a spoléhejte sami na sebe!

Mnoho lidí se necítí, tak zdatnými, aby si udělali vlastní plán investic, a obracejí se na finanční poradce a další instituce, které sledují pouze svůj vlastní užitek a snaží se nejlépe ihned maximalizovat zisk! Vyvarujte se toho! Pokusím se zde jednoduše popsat hlavní body, které je třeba promyslet, a můžete začít sami. Ono to není zas až tak složité…, stačí se jen chvilku zamyslet!

Kolik?

Většinou je doporučováno 20 – 40% z celkových úspor. Samozřejmě záleží na tom, co máte s úsporami v plánu, jaké máte závazky a předpokládané budoucí výdaje. Je třeba mít na paměti, že můžou nastat mimořádné výdaje, na které musíte být připraveni. Přeci jenom nejsme stát, který své řádné i mimořádné problémy řeší velmi jednoduše – vydá statní dluhopisy a „jede se dál“. Důležité je i přihlédnout k aktuální ekonomické a politické situaci a udělat si obrázek nad tím, kterým směrem se bude pravděpodobně situace vyvíjet (politika, hospodářství, míra zdanění a přerozdělování, sociální spravedlnost, míra zadlužení, mír atd.).

Na jak dlouho?

Investice do hmotného zlata je záležitostí na 5 a více let. Často klienti nemají vůbec v úmyslu zlato prodávat a přenechají své úspory ve zlatě dalším generacím. Určitě není dobré nakoupit a za dva měsíce prodat, protože jedu na dovolenou. I tací experti se najdou.

Na co budoucí peníze použiju?

Důležitá otázka z důvodu volby gramáže. Jestliže máte v úmyslu postavit dětem za 10 let dům, tak volte klidně 250g – 1000g. Avšak dávejte pozor na likviditu! Jelikož se tyto slitky prodávají méně často, likvidita je nižší. Jestliže si chcete spořit na stáří, volte menší gramáž. Odprodejem jednoho kusu získáte budoucí aktuálně požadované finanční prostředky a nemusíte prodávat víc, než budete aktuálně potřebovat. Snažte se při nákupu přemýšlet z pohledu budoucího a ne současného. Nakupujete pro budoucnost, ne pro současnost! Cena za gram je sice důležitá, ale nemůžete jí podřídit vše.

Za kolik?

Jestliže jste rozhodnuti investovat do hmotného zlata, tak je to pro vás pravděpodobně nejdůležitější otázka! Mnoho lidí má v úmyslu investovat, ale není toho schopna. A to především z toho důvodu, že nemají plán. Chtějí nakupovat za určitou cenu, která když nastane, tak čekají ještě na nižší. Pak cena povyskočí a oni říkají, že mohli nakupovat za míň a čekají. Tato situace se opakuje stále… Jestliže si určíte cenu, tak ji pak dodržte! Nespekulujte, protože stejně na nic nepřijdete. Cenu tvoří trh, miliony lidí, kteří mají své plány a ty nelze agregovat a dojít k závěru – „zítra to bude levnější“. To neví nikdo a ten co říká, že ví, tak lže. Doporučuji nehledět na aktuální cenu a nevyčkávat. Nakupujte často, po menších částech a výsledná cena bude reálnou cenou za dané období. Jednoduché a nejlepší řešení, které můžete zvolit.

Jak často?

Snažte se nebýt líní a rozložte svůj nákup do více menších! Bude to stát víc práce vás i prodejce, ale věřte, že se to vyplatí. Chcete-li investovat 1 mil. Kč, tak nakupujte 10x. Stačí jednou za týden, čtrnáct dní či měsíc zvednout telefon! Stejně vám nikdo na nákup investičního zlata množstevní slevu nedá, a když ano tak bude v rámci desetikorun. Domluvte se s prodejcem na vyzvednutí či zaslání zboží až po nakoupení určitého počtu kusů. Ušetříte si tak dopravní náklady nebo čas za osobní převzetí.

Mince, slitky? Jaké mince, jaké slitky?

Volte mince či slitky, které jsou likvidní! V Evropě se nejvíce prodávají mince Wiener Philharmoniker, 1 dukát a 4 dukát. Slitky pak Argor Heraeus a Munze Osterreich. Existuje mnoho rafinerií, které se snaží prodávat slitky, které nejsou mezi lidmi a prodejci známé, tedy nejsou moc likvidní. Volte nejlépe 1 unci. Jestliže chcete nějakou gramáž, na kterou nemáte finanční prostředky, nevěšte hlavu. Škála produktů je tak široká právě z toho důvodu. Každý nemůže mít vše.

U koho?

Nejnižší cena není zárukou nejnižší ceny! Najdete-li velmi zajímavou cenu, která se vymyká cenám u ostatních prodejců, buďte opatrní a čtěte pozorně obchodní podmínky a průběh nákupu. Ceny, které jsou nižší na 1 oz o 1000 Kč, a ještě je poštovné zdarma, jsou nesmysl. Marže u investičního zlata jsou tak nízké, že je slibovaná cena cenou nereálnou! Požadujte rady, informace, zprávy z trhu a další. Ačkoli vám mohou být tyto informace lhostejné, zjistíte tak, zda se prodejce skutečně své práci věnuje každý den a dělá svou práci pořádně. Ptejte se, zda investiční zlato i vykupuje. Mnoho prodejců pouze prodává! Mnoho prodejců vykupuje pouze zlato, které sám prodal! Někteří prodejci si dělají podrobné zápisy s informacemi kdo, kdy a co nakoupil. Nenechávejte za sebou informace, co jste si kde koupili! Bezpečnost především! Nechte si zasílat zboží Poste restante.

Srovnávače cen.

Srovnávače cen používejte pouze pro základní zjištění cenové hladiny daného produktu! Jsou prodejci, kteří nabízejí o tisíce dráž než jiní. Z tohoto důvodu je srovnávač dobrý, ale tím to končí. Jelikož jsou data (ceny) do srovnávačů nahrávány jednou za čas (někde 1x denně, jinde 1x za 15 minut) a ještě k tomu u každého prodejce v jiný čas, tak detailní srovnání není možné. Nesnažte se „honit“ každou korunu! Než zjistíte rozdíl, tak jsou ceny úplně jiné! Osobně měním ceny, jestliže se odchýlí u unce o cca 100 Kč. Po telefonu samozřejmě sdělím cenu přesnou. Vzhledem k pořizovací ceně se jedná o zanedbatelnou částku.

Spořit ve zlatě? (myšleno způsobem zasílání fixní částky každý měsíc)

Jestliže chcete „spořit ve zlatě“, tak si propočítejte, o kolik nakupujete gram dráž. Pročtěte si obchodní podmínky, abyste věděli, jak vás může firma penalizovat, jaké jsou hmotnostní přepočty při samotném odběru a kolik si účtují za uskladnění. Bývá zde mnoho nejasného a většině lidí se vše rozkryje, až když dojde na peníze. Dávejte pozor na to, aby byla firma dostatečně silná a jednoho dne i s vaším zlatem nezkrachovala! Zvažte, zda není nejjednodušší, nejbezpečnější a zároveň nejlevnější nakupovat si hmotné zlato sám.

A na závěr opět to samé - čtěte pozorně jak nakupovat investiční zlato: http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat)


Bc. Daniel Nedvídek
Tel.: 776655137
email: info@investicni-zlato-praha.cz
http://www.investicni-zlato-praha.cz/
zlato1
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 05. zář 2012 14:10:53

Investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 08/13

Příspěvekod zlato1 » čtv 01. srp 2013 9:52:51

investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 08/13

Budoucí cena zlata 700 – 20 000 USD/oz… buďme realisté a použijme selský rozum
Jestliže se podíváme na graf vývoje ceny zlata na burze, a to v jakkoli dlouhém horizontu, zjistíme, že kolísá. Důvodů pro krátkodobý pokles či růst je mnoho. Těmi hlavními jsou především zprávy z finančního trhu – kvantitativní uvolňování a postupy jednotlivých centrálních bank, jak vyřešit současnou, minulou a budoucí ekonomickou krizi. Dalšími neméně důležitými zprávami jsou doporučení a výhledy analytiků atd. Ale prakticky nikoho nezajímá to hlavní – vzácnost zlata jako drahého kovu, která je dána náklady na jeho získání. To by měl být ten hlavní signál pro ceny dané komodity. V poslední době se sice nějaké zprávy objevily, ale obchodníci na burze je příliš nerespektují.
Podíváme-li se na vývoj těžebních nákladů na unci zlata, tak zjistíme, že tyto náklady každým rokem rostou a není se čemu divit. Každý těžař začíná u jednoduše dostupného ložiska a postupuje k těm hůře dostupným. Světová organizace pro „zlatý průmysl“ World Gold Concil uvádí, že průměrné hotovostní náklady na těžbu unce zlata byly v 3Q 2012 694 USD. K těmto nákladům je třeba ještě připočítat ty vedlejší, jež zahrnují náklady na tzv. udržitelnou těžbu (např. odvoz sutiny, náklady na průzkum a vývoj), které dosahují přibližně stejného čísla jako samotné přímé náklady. Po součtu zjistíme, že těžařské firmy dosahují celkových nákladů vytěžené 1 oz zlata někde pod hranicí 1400 USD/oz. Tyto čísla můžeme považovat za skutečné průměrné ceny největších těžařů zlata. Tyto společnosti (např. Barrick, Newmont Mining, Harmony Gold Mining) jsou totiž obchodovány na burze a mají za povinnost uvádět své výsledky hospodaření dle zákonných pravidel a byly by samy proti sobě, kdyby tyto náklady nadhodnocovaly a tím snižovaly hodnotu svých akcií a to protiprávně.
V nedávno zveřejněné zprávě byly popsány aktuální opatření pro snížení nákladů. Největší společnosti ihned propouštějí 1/3 zaměstnanců, ruší průzkumné práce a zavírají nejméně efektivní doly. Je velmi pravděpodobné, že tyto firmy dokáží zefektivnit svou těžbu a najdou místa kde ušetřit. Stejně tak jako se to podařilo všem firmám po vypuknutí finanční krize. Tím se tedy průměrné těžební náklady dočasně mohou snížit, ale oproti tomu bude i tak docházet k jejich růstu, který se dle výše zmíněné organizace pohybuje mezi 10 – 20% ročně. Postup těžařů k hůře dostupným ložiskům je prostě nevyvratitelný. Jestliže bude zanedbán průzkum dalších nalezišť, tak v budoucnu musí zákonitě dojít k poklesu na straně nabídky.
Analytici a jejich „žhavé výstřely“
Rozptyl odhadů budoucí ceny zlata z posledního měsíce je enormní a nepochopitelný. Odhady se rozcházejí od 700 až ke 20 000 USD/oz. Předpovědět cenu zlata v roce 2018 na 700 USD je práce analytika, který pravděpodobně nedostudoval základní školu. Těžko říci, jakým způsobem dochází k analýzám, ale pravděpodobně to nebude žádná sofistikovaná záležitost. Tito lidé pouze manipulují s psychikou spekulantů, kteří se krátkodobě snaží zbohatnout na výkyvech, které absolutně nezajímá budoucí cena a řídí se pouze aktuální informací, která může zahýbat cenami. Žádný z obchodníků na burze nedrží hmotné zlato a nedrží ani imaginární číslo na účtu u svého brokera déle než pár dní. Proto i předpovědi analytiků mají velký vliv na vývoj cen, i když jejich opodstatněnost je minimálně sporná.
Z dlouhodobého pohledu bych se především soustředil na průměrné těžební náklady, které nejlépe vypovídají o vzácnosti drahého kovu, a které stoupají čím dál větším tempem s tím, jak je těžba stále nákladnější. Vždyť cena zlata je již po staletí dána svou vzácností výskytu v přírodě. Růst ceny zlata je tedy naprosto opodstatněný a nejedná se o žádnou „bublinu“. O „bublinu“ se bude jednat tehdy, když se cena zlata na burze výrazně odchýlí od těžebních nákladů. Stejně tak například ropa je vzácná a vyčerpatelná. Jestliže budeme chtít tuto surovinu využívat za 50 let, tak za ní zaplatíme minimálně tolik, na kolik vyjdou její těžební náklady. Možná přestane být kvůli své ceně využívána a začneme využívat jinou surovinu, která nebude tak cenově nedostupná. Toto se však u zlata stát nemůže, protože je nenahraditelné. Sice je zatím v průmyslu jen málo využíváno, ale neznám člověka, který by jej nechtěl vlastnit. Bylo tomu tak před staletími a v budoucnu tomu nebude jinak. Zvláště když životní úroveň v rozvojových zemích stoupá a s ní i poptávka po zlatě. Stačí si přečíst zprávy o poptávce v Číně, Indii a Vietnamu.
Současná cena zlata je vhledem k nákladům na těžbu minimálně „férová“, ne-li podhodnocená, a z dlouhodobého hlediska se můžeme dočkat dalšího postupného růstu této komodity.

Bc. Daniel Nedvídek
Tel.: 776655137
email: info@investicni-zlato-praha.cz
http://www.investicni-zlato-praha.cz/
http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat
zlato1
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 05. zář 2012 14:10:53


Zpět na Prodej zlatých mincí

Cena stříbra Cena zlata


Aktuální cena zlata: 2055.06 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 24.04 Kč/g

Cena stříbra Cena zlata Cena zlata a stříbra v jednom grafu Poměr ceny zlata a stříbra v grafu

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoInzerce.cz 2012

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net
Anglicko český slovník Cena zlata dnes Grafy ceny stříbra Levné letenky z Prahy Odkazy

cron